Kompleksowe rozwiązania w zakresie elektromobilności

Electric cars change the world.Change it with us!

otoeCar.com

Partner finansowy

Pakiet elektromobilności od PKO Leasing
OtoeCar

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Oferta ładowarek: Dom, Firma, Samorząd

Proponujemy szeroki zakres urządzeń, do ładowania wszystkich dostępnych na rynku aut elektrycznych (EV – electric vehicle, BEV – battery electric vehicle) oraz aut hybrydowych ładowanych energią elektryczną (PHEV – plug-in hybrid electric vehicle), od pojedynczych ładowarek domowych – naściennych typu Wall-Box oraz ładowarek wolnostojących AC, po komercyjne wielostanowiskowe stacje ładowania (Electric – HUB) dysponujące od 10 do 30 stanowiskami z ładowarkami DC i HPC do ładowania wszystkich pojazdów elektrycznych (osobowych – eCar, dostawczych – eVan, oraz autobusów – eBus) wspierane przez systemy fotowoltaiczne i magazyny energii.

Dostępne rodzaje i moce stacji:

Nazwa ładowarki do aut elektrycznychMoc ładowarki
Stacja domowa Wallbox - AC3,7 - 22 kW
Stacja publiczna - AC11 - 22 kW
Stacja komercyjna - DC i HPC50 - 350 kW

Dodatkowe korzyści w ramach współpracy z otoeCar

Auto elektryczne wymaga odpowiednio dobranej ładowarki (AC, DC lub HPC)
oraz odpowiedniego typu złącza do jego ładowania


Typy  złączy  do  ładowania  pojazdów  elektrycznych  (krótki opis)


  • Typ 2
    Złącze typu 2 (popularnie zwane Mennekes) – umożliwia ładowanie prądem zmiennym (AC) zarówno 1- jak i 3-fazowe. Stanowi w Europie popularny standard do ładowania normalnego oraz pół-szybkiego. Złącze to stosowane jest głównie w domowych ładowarkach naściennych (typ – Wallbox) oraz w ładowarkach publicznych wolnostojących. Duży i rosnący udział tego systemu na rynku europejskim.

  • CCS
    Złącze typu CCS (popularnie zwane CCS Combo od słów Combined Charging System) – umożliwia ładowanie prądem zmiennym (AC) jak i prądem stałym (DC). To system ładowania zgodny z europejskim, szczególnie preferowanym standardem. CCS jest wyposażony w gniazdo Typu 2 do ładowania prądem zmiennym (AC) oraz specjalne gniazdo do szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Taka konfiguracja umożliwia zarówno szybkie jak i normalne ładowanie za pomocą tego samego uniwersalnego złącza. Złącze to stosowane jest głównie w szybkich wolnostojących ładowarkach samochodowych, publicznych i komercyjnych. Jest również stosowane do ładowania autobusów elektrycznych. Rosnący i perspektywiczny udział tego systemu na rynku europejskim.

  • CHAdeMO
    Złącze typu CHAdeMO (popularne i preferowane w krajach Dalekiego Wschodu) to japoński standard szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Złącze to jest wykorzystywane w szybkich ładowarkach wolnostojących i dedykowane jest głównie do większości azjatyckich samochodów elektrycznych.

Uwaga: Wszystkie stacje ładowania ( AC, DC, HPC )  stanowią własność otoeCar sp. z o.o. do momentu zapłacenia całej ceny.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę

Osoba fizycznaFirmaJednostka Samorządu Terytorialnego
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.